späť na videá

Video Update! Štvordňové Jugo z neštastným koncom

Vynikajúce "jarné" podmienky a viacdňový pojazd na najmenšie veci pokazila iba veľmi smutná správa z neďalekej zátoky.. RIP

3 dňová predpoveď 11 až 17 metrov na známy a oblúbený teplý vetrík Jugo a príjemnú kombináciu 14 stupňov voda-vzduch..

Cesta na Palin trvá z Bratislavy cca 7 hodín a až po Koper sa teplota držala okolo nuly.

Prekvapením bolo málo resp. žiadny lokály a až na 2 talianske autá s RRD pro ridermi nebolo okrem nás slovákov nikde ani nohy.

Štvrtok sa jazdili 4.7 plachty prakticky celý deň, piatok bilo na 3.9 až 4.2..

Tretí deň kvalitný vetrík odtláčala Bora, ktorá fúkala severe Istrie, a tak okrem dvoch hodín na 4.2 bol vietor prakticky nulový. 

Štvrý deň napriek neistej predpovedi fúklo na päťky plachty, ale to už bola na vode iba vytrvalá posádka Misho a Bukso.

Poobede sa zastavil na kus reči miestny lokál Boris, ktorý nám vysvetlil, že všetci chorváti surfujú v neďalekom Meduline (plytká voda=teplejšia voda), no zároveň nám oznámil smutnú správu o tragickej smrti slovinského surfistu:

Ako došlo k tragédii?

s najväčšou pravdepodobnosťou narazil hlavou na surf alebo vystupujúce kamene...na plytčinách kt. sa tam nachádzajú. Na vode si ho všimol iný surfista, videl už len jeho bezvládne telo vo vlnách. Okamžite skočil do vody a za pomoci ostatných vitiahli nehybné telo na breh kde ho začali oživovať. Žiaľ bolo to príliš neskoro.

Cestou späť sme si vychutnali jazdu v katastrofaálnych podmienkach, kedy prakticky celú cestu pršal ľadový dážď. Niektorí to napriek tomu zvádli aj na letných pneumatikách..

Podla lokálov je kvalitné štvordňové Jugo veľká vzácnosť, tak sme radi, že pri aktuálnych snehových podmienkach u nás doma, sme riskli a vyšlo to až na neštastnú tragédiu prakticky ideálne.

 

SK: Marcel, Ludo, Egos, Marek, Misho, Bukso

IT: ITA 1111

SLO: cca 10 áut počas 4 dní

CRO: zero

 

Komentáre