späť na videá

Prihláste sa na windsurf tréningy Board Academy! Prvý tréning už tento víkend!

Windsurfové tréningy BOARD ACADEMY na MÁJ 2013

Tréningy pre všetky výkonnostné úrovne:

ZAČIATOČNÍCI

Cieľ: Zvládnutie základov jazdy na windsurfingu vďaka modernému postupu a výstroju, už za 1 deň - kompletné služby /škola, výstroj, doprava, foto/. Hoci je windsurfing považovaný za extrémny šport len pre tých najšikovnejších, za 4 hodiny vás presvedčíme, že je to mýtus, resp. že medzi tých najšikovnejších patríte : )

POKROČILÍ

Ciele:   VODNÝ ŠTART a HALZA (obrat po vetre v sklze)

Program:

1.      Nácvik plážového štartu v slabšom vetre a v plytkej vode, nácvik jednotlivých techník potrebných pre halzu, nácvik v slabšom vetre, tréning na „veľkých“ doskách pri 2-3 Bft.

2.       Po zvládnutí kroku „1“  tréning v silnejšom vetre (4 Bft.+)

  • - plážový štart postupne z hlbšej vody, až po plnohodnotný vodný štart na obe strany
  • - jednotlivé fázy halzy v sklze (nájazd, príprava, oblúk, zmena postavenia, prehodenie plachty, výjazd)
  • - až po rôzne varianty v sklze halzy (speed jibe, duck jibe, lay down, 360)

Pozn. Tento tréning je určený všetkým, ktorí ešte stále zápasia s halzou, prípadne sa chcú zdokonaliť a vyskúšať aj atraktívne varianty ako napr. lay dow či duck jibe.

U trochu menej pokročilých surfistov je dobrá kombinácia začiatkov halzy a učenia sa vodného štartu, ktorého zvládnutie otvára dvere do jazdenia aj v divokejších podmienkach.

Miesto: blízke lokality v okolí Bratislavy, podľa predpovede (Neusiedler See, Senec, Dunaj.. možno Zicksee), vždy vyhlasované podľa predpovede vopred

Termíny: predpokladáme v máji aspoň 2-3 tréningy, v závislosti od počasia, vždy cez víkend, s vyhlásením akcie v druhej polovici týždňa.

Materiál (výstroj):

Začiatočníci: predpokladáme zapožičanie našej kompletnej modernej začiatočníckej výstroje (doska + oplachtenie), kto však má vlastnú vhodnú výstroj, samozrejme môže použiť.

Máme aj nejaké neoprény, ak potrebujete, ozvite sa.

Pokročilí:

Podľa našich skúseností je veľmi užitočné zvládnuť základy práce s plachtou na dostatočne veľkej doske v slabšom vetre. Kto nemá veľkú dosku (150-180 litrovú), vieme zabezpečiť spolu s Corner shopom požičanie.

Oplachtenie sa predpokladá vlastné, na tréning v slabšom vetre doporučujeme plachtu 5-6m2.

Pri tréningu v silnejšom vetre (4Bft a viac = v sklze) potom u pokročilých predpokladáme komplet vlastnú výbavu, prípadné zapožičanie po dohode s Maťom (Corner shop).

Vaši tréneri: Maťo, Stano, Ivo z www.BoardAcademy.sk

Pozývame všetkých, členov aj nečlenov, ideálne na celú sériu, kto nestíha, tak obohatením môže byť aj len účasť na niektorých tréningoch.

ďalšie informácie: info@boardacademy.sk, prípadne telef. na 0903-468746

prihlásenie: mailom na info@boardacademy.sk + zaplatenie príspevku na činnosť

Prvá možnosť:

Na nedeľu 05.05.2013 predbežne vyzerá, že by mohlo byť počasie pre pokročilú skupinu (SZ vietor 4-5 Bft), kto máte záujem, psm prihláste sa do piatku 12,00h, miesto by sme spresnili podľa predpovede.

Pozn. Vzhľadom na čiastočné ochladenie a silnejší vietor najbližší víkend sú podmienky nie priaznivé pre začiatočníkov, samozrejme sledujeme počasie a ako náhle to umožňuje (teplejšie, mierny vietor), vyhlasujeme termín aj pre začiatočníkov.

viac info na www.BoardAcademy.sk

Komentáre